PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=231336}

Omen

The Omen
6,1 40 845
ocen
6,1 10 1 40845
4,2 4
oceny krytyków
Omen
powrót do forum filmu Omen

Już widzę jakie było genialne założenie twórców - weźmiemy Omena1 i nakręcimy jeszcze raz. Przecież to jest dokładnie ten sam film! Ja nie wiem co wogóle robi to nazwisko scenarzyty, przecież jest nim autor jedynki - tu są nawet identyczne cytaty i sytuacje jak z legendarnego filmu Donnera. Założenie twórców jest tylko jedno - robimy wszystko identycznie tylko bardziej efektowanie. I stąd te wybuchy czy spadający but opiekunki Damiena. To nie może się udać, chyba kolejny crap roku 2006 przed nami...
Nawet robiąc remake trzeba zachować choć odrobinę oryginalności, a nie bawić się w Gusa Van Santa, który myślał, że jak nakręci "Psychozę" jeszcze raz w identyczny osób, odniesie sukces.

Albertino

Zgadzam się z tobą, że wszystko w tym filmie wygląda dokładnie tak samo jak w pierwotnym Omenie. Sam nie wiem skąd przyszła młoda na kręcenie Remake ' ów jak dla mnie jest to bezsensowne. Przykładów można by podawać wiele. Jak już chcieli nakręcić Omena to nie jeszcze raz na nowo z lepszymi efektami tylko z nowym pomysłem. Na początku myślałem, że będzie to miało jakiś sens ale po obejrzeniu 3 zwiastunu zmieniam moje zdanie to nie ma żadnego sensu.


ocenił(a) film na 5
Peaceful_Warrior

Niby to co piszecie jest prawdą, lecz jest coś nowego co myśle będzie jednym z najciekawszych motywów w tym filmie: koleś z czerwonym kapturem (czyżby Szatan? :))Oby tak. Lecz po zwiastunach myśle, że wreszcie będzie udany remake jakiegoś klasyku :D

Master

Właśnie też się zastanawiam kim jest ten koleś :) Ale zwiastun spdoobał mi się! Wyczułem w nim klimat! Wydaje mi się że może to być udany remake! Nie wiadomo czy Ten remake będzie identyczny jak Omen. Może twórcy dodali jakichś " nowych smaczków " Wkońcu to tylko 2minutowy trailer :)

InowroclawskiWilk

To, że postacią w kapturze jest szatan, jest chyba sprawą oczywistą. Tylko, że moim zdaniem to nie jest smaczek tylko kicz. Niech on tam jeszcze jakieś "wikopomne" kwestie wygłasza, a będzie cudownie.

użytkownik usunięty
Albertino

Będzie przynajmniej śmiesznie :) W zwiastunie widać, że twórcy raczej oryginalnością nie zgrzeszyli. Niektóre sceny są wręcz identyczne. No ale zobaczymy.

ciekawe bo moją uwage zwrócił oddział S.W.A.T...

użytkownik usunięty
jacek_87

a moją scena z opiekunką na dachu, wypadek matki gdy spadła, sceny z księdzem... które są skopiowane z oryginału, nawet ujęcia kamery są takie same. To, że jest S.W.A.T. wcale nie polepsza sytuacji temu filmowi.

ocenił(a) film na 1

po zwiastunie jest wszytko jasne skok na kase w bardzo tanim wydaniu , nie zmienili doslownie nic w tych scenach . A wogule Omen to jest film jeden z niewielu ktorych sie nie powinno ruszac on jest i tak doskonaly(moze tal remake Czasu apokalipsy czy The godfather ?? hehehehhe).

ocenił(a) film na 5
Albertino

tak, zgadzam się! Wszystkie sceny identyczne!
Postać w kapturze-czyli szatan, wyszła naprawdę...żałośnie i kiczowato :-/

a Julia Stiles wybitnie mi tu nie pasuje...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones