PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=231336}

Omen

The Omen
6,1 40 894
oceny
6,1 10 1 40894
4,2 4
oceny krytyków
Omen
powrót do forum filmu Omen
skyfighter

"obejrzeć" oczywiście ortografia na bakier ;/

ocenił(a) film na 1
skyfighter

Ja obejrzałem obecny film i teraz jestem zniechęcony do oglądania oryginału. Jeśli jest to remake to niewiele pewnie się zmieniło dlatego po prostu po moim negatywnym podejściu oryginał obejrzę jak będzie znowu w TV leciał. Pamiętam scenę ze starszej wersji jak przez mgłę, minęło parę latek i był tam motyw z wieszającą się opiekunką. Nowa część jest niemal identyczna w tej scenie więc raczej to będzie to samo. A nie chce znowu przeżywać tego badziewia. Dlaczego? Napisałem w innym poście.

skt84

Rozumiem dziekuje za rade

skyfighter

oryginał jest bez porównania lepszy. Ten z 2006 to badziewie.

ocenił(a) film na 4
michalm8708

Popieram! Po wczorajszym seansie coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że część "ludzi filmu" na Zachodzie nie ma co robić z forsą... No bo - PO CO PRÓBOWAĆ POPRAWIAĆ MISTRZOSTWO? Nie pojmuję... Uważam też, iż - jakkolwiek rozumiejąc zamysł i przewrotność twórców w nawiązaniu do "Dziecka Rosemary"- obsadzenie Mii w roli opiekunki było nieporozumieniem - ta aktorka ma moim zdaniem tak dobrą twarz, że absolutnie nie można zmusić widza, aby uwierzył, iż pod tą "maską" dobroci kryje się totalne zło - Mia gra rewelacyjnie, ale - nieprzekonująco - takie mam odczucia. Film mnie zawiódł... :((

ocenił(a) film na 2
skyfighter

zdecydowanie klasyk !

ocenił(a) film na 5
michu_r3

oczywiście klasyk!

ocenił(a) film na 2
funny_bunny

Nie wiadomo po co powstał remake,tym bardziej że nie ma tam nowych pomysłów.Redakcja rolna polskiej tv postarałaby się o lepszy suspense. 2/10 ukłony, esforty

ocenił(a) film na 5
esforty

Dokładnie, cała fabuła jest identyczna, nawet wiele tekstów się pokrywa. Zmienili się tylko aktorzy i ucierpiał klimat. Nie ma porównania do oryginału. skt84 - nie ma co się zniechęcać, nie dziwię ci się, że ten film z 2006 roku ci się nie spodobał, ale klasyk jest mistrzowski.

skyfighter

zdecydowanie klasyk, ten nowy to odgrzewany kotlet:/

skyfighter

Bez zastanowienia klasyk. Raz na milion chyba się zdarza, aby remake był lepszy od oryginału. A ten jest po prostu nieproporcjonalny do pierwowzoru. Niemal identyczne sceny, ale bez tego napięcia, w dodatku bardziej przewidywalny(choć może to wynikać z faktu, że mam za sobą wersję z 76). Aktorzy świetni, bardzo dobrze grają(zwłaszcza ten dzieciak!), ale bardziej mi to przypomina thriller z dobrą intrygą, niż horror.

ocenił(a) film na 7
skyfighter

Lepiej zobaczyć wersje starą,chociaż ten nowy film wcale nie jest aż taki zły jak się wszyscy rozpisują...

Marcinekk

dla mnie bez różnicy. jedna i druga wersja jest taka sama, różnica polega tylko na aktorach. poważnie, niekiedy nawet dialogi za wiele się nie różnią.

skyfighter

Moja odpowiedź jest prosta, klasyk według mnie to jeden z najwybitniejszych horrorów w historii kina.

sieciowiec652

Zapominałem dopisać, oglądać samotnie, po ciemku, najlepiej w nocy, nie rozpraszając się innymi zajęciami, a najlepiej w kinie jeśli gdziekolwiek jest jeszcze taka możliwość.

skyfighter

oczywiście, że klasyk! jak dla mnie ten z 2006 to jakieś nieporozumienie.

martoshkacandy

Jak bym miała wybierać zdecydowanie wybrałabym słynnego i oryginalnego Omen'a.
To arcydzieło i ''król nad królami''.Ten z 2006 r. wypadł słabiutko chociaż dało się obejrzeć.
Jednak wiadomo,że to co starsze jest o wiele,wiele lepsze! Więc głos na oryginalnego Omen'a.^^

skyfighter

tu nie ma jakichkolwiek rozbieznosci, tylko oryginal, chyba najlepszy horror wszechczasow, bez krwi bez dupeczek co sie gubia na pustkowiu, no i lee remick i peck

ocenił(a) film na 4
skyfighter

KLASYK OGLĄDAJCIE ! TĘ MIERNOTE Z 2006.06.06 ROKU OMIJAJCIE SZEROKIM ŁUKIEM !
oryginalny film jest milion razy lepsze, nowy to nuda i wszystko robione na siłe.

ocenił(a) film na 8
skyfighter

Aa wg mnie remake również ma klimat, i świetną muzyke, polecam. Niektórzy wychodzą z założenia, i są w tej kwestii niereformowalni, że wszystko co stare z zasady musi być lepsze. Obejrzyj, nie sugeruj sie i wyrób sobie własną opinie. pozdrawiam:)

ocenił(a) film na 4
fundacjaelo

Klimat i muzyka są chamsko skopiowane ze starej wersji. Zresztą ogólnie minuta po minucie kalkowana jest klasyczna wersja, jedyne co różni remake to obsada, o dziwo całkiem niezła (Schreiber, Farrow, Thewlis, Gambon, Pastlethwaite).
Omen z 1976 jest o niebo lepszy w kazdym calu i pod kazdym względem. Oglądać remake nie zapoznawszy się z oryginałem to zbrodnia !

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones